
Det blev ett uppskattat mingel där kollegor från olika delar av verksamheten fick möjlighet att träffas och ladda upp inför konserten. Sedan gick vi upp mot den utsålda Stadion där 32 500 personer skulle se konserten tillsammans med oss.

Den goda stämningen följde sedan med in på konserten där Veronica Maggio levererade en fantastisk show fylld av energi, känsla och välkända hits. Som extra höjdpunkt överraskades publiken av bland andra två av Sveriges mest folkkära artister, Miriam Bryant och Håkan Hellström, som gästade scenen och bidrog till att göra kvällen ännu mer minnesvärd. Även den vitklädda kören, med hur många medlemmar som helst, bidrog till att göra konserten ännu maffigare.

Efter två och en halv timme vandrade nog de flesta nöjda hem i sommarnatten. För många var det inte bara musiken som gjorde kvällen minnesvärd, utan också möjligheten att få dela upplevelsen tillsammans med PostNord-kollegor.
Ett varmt tack till alla som deltog och bidrog till den härliga stämningen. Vi ser redan fram emot nästa tillfälle att samlas inför nya upplevelser tillsammans.
Vännerna på PostNord Plus,
Christer Andersson, partner- och eventansvarig, och Eva Lindsten, ekonomi- och bokningsansvarig
